Biyografi

Henüz 3 aylık bir bebekken abisi ve ablası onu salıncakta uçurup birbirlerine atarken, nasıl olduğunu bilmedikleri bir şekilde o gerçekten uçtu ve düşürdüler.
NG3
Her şey o düşüşten sonra başladı zaten :)
Çocukluğundan itibaren gördüğü rüyalar ve hissettiği farklılık, onu karşı durulmaz bir arayışa yöneltti. Eski kese kağıtları dahil eline ne geçerse okudu.
Tevrat, İncil ve Kur’an’ı inceleyerek dinler üzerinde çalıştı.
O yıllardan rüyalar dışında hatırladığı ilk sahne, kendisi henüz 5 yaşındayken, Beybabası ve hafız komşuları kuran okurken, onları taklit ettiğine dair görüntüler. İnanılmaz tanıdık, inanılmaz lirik, içe işleyen bir fonetik. Bu belki de İlla ve Ahad olanla bu zaman dilimindeki ilk buluşmaydı…
Çok küçük yaşlardan itibaren Sufi geleneklerinin gönüllü bir izdeşcisi oldu. Büyük amcalarından birinin, düz duvarda kuru namaz pöstekisini yürütebildiği söylenen, aileden gelme bir ocak birikiminden, kendine ulaşan hizmeti gerçekleştirmesine yardımı olacak Allah vergisi hikmet ile 1980 yılında tanıştı. Ortaya çıkan Şifa yeteneği ve Ukraynalı Hoca’sından aldığı teknik eğitimle biyoenerji vermeye başladı.
İçsel yolculuğuna devam ederken tüm çalışmalarını insan ruhunun ve potansiyelinin farkına varılmasına adadı. Yolu Tasavvuf, Yoga ve Tantra ile kesiştikten sonra çalışmalarında bir yoğunlaşma yaşadı. 13. yy sufi, Şeyh Mevlana ile 20. yy mistiklerinden Osho’nun öğretilerinden etkilendi.
Özlerindeki anlamları kavrayarak, deneyimlemeyi seçenlerle yolları kesişti. Mevlana’nın sevgiliye duyduğu aşk ile büyülendi…
Osho’nun; sufi geleneğini, Zen ve Budizm ile kaynaştırarak oluşturduğu ve insanoğlunun varoluş rüyasındaki yolculuğu sorgulayan yaklaşımına vuruldu.
Bu iki izden giderken; varoluşa, sevgiye, hoşgörüye, barışa, farkındalığa ve insana dair her şeyi kucaklamak düşüncesi ile Tasavvuf, Budizm, Tao, Zen’e ilişkin paylaşımlarda da bulunmaya dair sezdiği çekilim, yeni bir hayata ve yeni insana duyduğu özlemini, öksedeki bir kuşun çığlığına dönüştürdü.
Ararken paramparça olacaksın diyen ustayı duyduğunda zaten yeteri kadar parçalanmıştı.
Aramakla bulunmaz, arayışın kendisi en büyük engeldir, diyen ustaların sesini can kulağında duyduğunda aramaktan vazgeçti.
İlla ve Ahad olanla ikinci kez buluştuğunda bu yoğunluk bir saflaşma halini aldı.
Kendi yolculuğundan ve şifa deneyimlerinden çıkarttığı sentez; aldığı mühendislik eğitimindeki eş zamanlılıkla, insan mühendisliği üzerine oturan “Farkındalık Atölyeleri” haline dönüştü.
Bu Atölyeleri paylaştığı “Alternatif Hayat Dersleri”ni takip eden izdeşçileri, chakralarının vücutları için yaptığını, bu derslerle kendi hayatlarında deneyimliyorlar.
Araç çubuğuna atla